История ННЦ
Національний науковий центр
фтизіатрії, пульмонології та алергології
імені Ф.Г. Яновського

Посетите нашу страницув Facebook

 

Клиника
Контакты

Переход на титульную страницуПоиск по сайту

Информация для населения

Об ННЦ:

история,

общие положения,

структура,

научная деятельность,

планы НИР,

лечебно-диагностическая работа,

ведущие ученые

Новости:

новинки на сайте

Наши издания:

"Украинский пульмонологический журнал" (УПЖ),
"Украинский химиотерапевтический журнал" (УХЖ),
"Астма и аллергия"

Оригинальные статьи:

оригинальные научные статьи, ранее нигде не публиковавшиеся

Нововведения:

методические рекомендации, информационные письма,
ведомственные инструкции,
нововведения, монографии

Патенты:

патенты и авторские свидетельства ННЦа

Отчеты о НИР:

рефераты законченных научно-исследовательских работ

Подготовка кадров:

аспирантура,

клиническая ординатура,
курсы информации и стажировки,

в помощь аспиранту и соискателю

Научные форумы:

резолюции и обращения съездов, конференций, совещаний...

Информация для специалистов:

обзоры литературы, статистическая информация, новое в лечении туберкулеза и неспецифических заболеваний легких...

Информация для населения:

полезная информация о заболеваниях легких, их профилактике и лечении

Асоциация фтизиатров и пульмонологов Украины:

основные задачи и деятельность ассоциации

КРУГЛИЙ СТІЛ - 
ЗАПИТАННЯ І ВІДПОВІДІ

Проводить круглий стіл професор В.М.Мельник

П`ЯВКИ
1. Як давно застосовуються п`явки для лікування і що являють собою ці живі істоти?
П`явки для лікування застосовувалися людством з давніх-давен, ще до нашої ери, тобто до Різдва Христового, деякі хвороби лікували п`явками. Але враховуючи, що лікування п`явками таки ефективне, то їх застосовують й до цього часу. Правда у аптеках п`явки з`явилися десь із 18-19 століть. На Земній кулі живе біля 400 видів п`явок, з них в Україні нараховується близько 70 видів. Вони живуть у різних водоймищах. Деякі п`явки паразитують на рибах чи на інших живих істотах, котрі живуть у воді. Деякі п`явки живляться кров`ю водоплаваючих птахів. Багато п`явок у природі переносять збудників різних хвороб. Описані випадки, коли люди з питною водою проковтували п`явку. П`явка прокусува слизову оболонку рота, чи глотки, чи гортані й спричиняла там значну кровотечу. Внаслідок такого нападу набухає глотка і людина може нагло померти від задушення.
2. Які ж п`явки застосовуються для лікування?
Для лікування хворих застосовують медичну п`явку (Hirudo medicinalis). Схожою на неї є кінська або нільська п`явка. Щоб не переплутати ці п`явки, то не треба застосовувати для лікування ті п`явки, які виловлені у водоймищі. Для лікування треба купувати п`явки у аптеці. Медичні п`явки вирощують у спеціальних господарствах, їх контролюють, щоб вони не переносили якихось збудників хвороб. Тому найбезпечнішими є п`явки, які придбані у аптеці.
3. В чому лікувальна суть п`явки?
Лікування п`явками називають гірудотерапією. Цей термін походить від назви медичної п`явки - Hirudo medicinalis. П`явка прокусує шкіру і відсмоктує певну кількість крові. Ця суть лікування схожа на кровопускання. Одна п`явка, наприклад, за півгодини-годину може відсмоктати 10 - 15 мл крові. А якщо для лікування застосовується багато п`явок, то кровопускання таки суттєве. Окрім того, при відсмоктуванні крові п`явка випускає через ранку свою слину, де є багато такої речовини як гірудин. Цей гірудин є добрим антикоагулянтом. Це означає, що він не дає крові згортатися і розсмоктує тромби. До того ж, гірудин має протизапальну дію, протисклеротичну дію. Слина п`явок знижує кров`яний тиск. Відомо, що слина п`явки згубно діє на багато хвороботворних мікроорганізмів. І, мабуть, до цього часу ще не зовсім вивчена дія гірудину. Останнім часом слині п`явок виявили таких фермент як - гіалуронідаза. А гіалуронідаза поліпшує проникливість у запальних тканинах, поліпшує там довколо запалення обмін речовин. Гіалуронідаза спричиняє розсмоктуванню різних рубців, спайок, тобто злук. Буквально недавно у слині п`явок знайшли нові цілющі речовини простагландини. Ось ці простагландини пригнічують функцію тромбоцитів у крові. Відомо, що у крові еритроцити, лейкоцити і тромбоцити. Так ось тромбоцити під впливом простагландинів не злипаються і не утворюються тромби. Простагландини можуть сприятливо впливати на імунітет, лікувати збільшення передміхуревої залози або аденоми простати у чоловіків. Але ці питання ще треба вивчати науковцям.
4. Як треба проводити лікування п`явками?
П`явки ставлять на шкіру над проекцією того органу на який хочуть діяти. Наприклад, над проекцією серця чи печінки. При підвищеному тискові п`явки ставлять на задню поверхню шиї чи на область сосковидного паростка, котрий знаходиться за вухом. При тромбофлебіті і варикозному розширенні вен п`явки ставлять на ноги, поблизу уражених вен. Не можна ставити п`явку на цю ділянку шкіри, якщо відомо, що там під шекірою є велика судина. Бо п`явка може прокусити стінку судини і спричинити велику кровотечу.
Одночасно ставлять 4 0- 12 п`явок. Насамперед треба добре вимити шкіру без мила і шампунів, потім протирають шкіру спиртом чи звичайною горілкою. Потім протирають шкіру кип`яченою водою. Шкіру можна протерти солодкою водою, у якій розчинено трошки цукру. Потім беруть голодну тонку п`явку, яка добре рухається у воді. П`явку беруть пальцями коло голови, приставляють до шкіри і чекають поки вона не присмокчеться, а потім ставлять іншу п`явку. Якщо хтось боїться п`явки і не може взяти її в руки, то можна взяти пробірку. В пробірку кладуть п`явку головою до вихідної частини пробірки. Пробірку з п`явкою щільне прикладають до шкіри і чекають, щоб п`явка причепилася до шкіри. Так само ставлять інші п`явки. Скеровувати напрям п`явки можна пінцетом.
5. А як відчепити п`явку від шкіри?
Переважно п`явку не треба відчепляти. Коли вона насмокчеться крові, то тоді вона сама відпадає.
6. А якщо не відпадає?
Якщо п`явка не відпадає, то не треба її відривати силоміць. Краще потерти п`явку ваткою із солльоною водою, або посипати на неї трошки солі, і п`явка відпаде.
7. Коли п`явка відпаде, то інколи довго кровоточить місце укусу. Що робити?
В таких випадках на ранку прикладають пов`язку із стерильного бинта чи серветки. Такі готові стерильні бинти і серветки продаються у аптеках. Дуже рідко бувають випадки, що приходиться зашивати ранку чи накладати на ранку скобку. Але це дуже рідко.
8. Які хвороби можна лікувати п`явками?
О, п`явками можна лікувати багато хвороб; їх застосовують при:
- серцевій недостатності із задишкою, набряками ніг;
- при мітральній ваді серця внаслідок ревматизму;
- при стенокардії та інфаркті міокарда;
- при різних судинних хворобах: облітеруючий ендартеріт, облітеруючий атеросклероз, тромбофлебіт, варикозне поширення вен, геморой.
- при підвищеному артеріальному тиску, гіпертонічній хворобі;
- при склерозі судин головного мозку і передінсультних станах;
- при запаленні жіночих статевих органів;
- при застійній печінці, коли вона збільшена;
Наприклад, наш великий хірург Микола Іванович Пирогов, тіло якого забальзамоване і спочиває під Вінницею. Так от Микола Іванович застосовував п`явки для лікування поранених. Пирогов ще не знав нічого про гіалуронідазу, яка є в слині п`явок, але він бачив, що краще загоюються рани, не утворюються келоїдні рубці, великі шрами у поранених. Враховуючи ще не вивчені властивості п`явок, вони мають велику перспективу.
Наприклад, один американський хірург доктор Аптон пересадив вухо хлопчикові і для кращого загоєння вуха з успіхом застосував п`явки. Вухо добре прижило.
9. Коли не можна лікувати п`явками?
П`явками не можна лікувати при всіх хворобах, які супроводжуються підвищеною кровоточивістю: напр., хвороби крові, гемофілія та інші.
- при малокрів`ї, або як його називають, анемія;
- коли хворий дуже схудлий і виснажений;
- коли на цьому місці шкіри, де хотілось би поставити п`вки, є якийсь запальний чи гнійничковий процес.
Тут є ще одна проблема. Зараз багато водоймищ забруднені різними промисловими відходами, пестицидами. Це відповідно впливає на життя п`явок. Тому не слід самому ловити п`явок і застосовувати їх. Треба купувати п`явки у аптеках, те їх розмножують у екологічно чистій воді.

УКУСИ БДЖІЛ, ОС, ШЕРШНІВ
1. Оскільки ми почали розмову про живі істоти, то зараз влітку почастішали укуси бджіл, ос, шершнів. Нашим слухачам буде цікаво: що ж робити, коли вкусила бджола, оса чи шершень?
Справді, це питання зараз дуже актуальне. У переважної більшості людей укуси бджіл, ос, шершнів не страшні. Смертельною дозою для них є від 500 до 1000 укусів, під час яких в організм потрапляє до 0,2 г бджолиної отрути. Але в деяких чутливих людей один укус може бути смертельний. Якщо укус не спричиняє особливих неприємностей, то достатньо витягнути жало, змазати місце укуса розчином йоду. Через кілька днів набряк пройде самостійно. Однак, описані випадки, коли після укусів бджоли, оси чи шершня можливий тяжкий анафілактичний шок, який може загрожувати життю людини і навіть призвести до смерті. Треба сказати, що отрута бджіл, ос, шершнів дуже небезпечна. Виявилося, що укус пальців рук і кистів є більш небезпечний, аніж укус в інших місцях. Він може спричинити свербіння шкіри, набряк губ, набряк повік, обличчя, озноб. Із очей течуть сльози, наступає задишка, тиснення в грудній клітці, падає артеріальний тиск, шкіра блідне і покривається липким потом. Може наступити втрата свідомості й судороги, мимовільне сечовипускання та випорожнення. В таких випадках треба витягнути жало і викликати швидку допомогу. Якщо є під руками таблетка преднізолону, то її дають хворому. Можна дати попити міцного чаю. Далі лікарі боротимуться за життя хворого: обколять місце укуса розчином адреналіну, налагодять внутрішньовенну крапельницю. І якщо треба проводитимуть штучне дихання, масаж серця.
Люди, які добре переносять укуси бджіл, можуть лікувати ними хвороби периферичної нервової системи, наприклад, неврити, невралгії, радикуліти, хронічні артрити, артрози, мігрень та інші хвороби. Протипоказане лікування туберкульозу, венеричних та психічних хвороб, гострих інфекційних та онкологічних захворювань. Лікування заборонене під час вагітності.

ДІАГНОСТИКА ЗА ВОЛОССЯМ
1. Кажуть, що якщо взяти прядь волос, дослідити їх, то можна діагностувати хвороби у власника цих волос? Що медицина про це каже?
Тут, справді, є істина. Річ у тому, що ще з давніх давен серед багатьох народів була така традиція, що коли закохана пара надовго розлучалася, то вони обмінювалися пряддю волос. Це робилося в знак пам`яті про близьку людину. Але коли вчені почали вивчати хімічний склад волос, то виявилося, що у волоссі є майже всі мінерали і елементи, котрі входять до складу організму людини. Якщо спалити трошки волос, і вивчити хімічний склад цього попілу, то виявиться, що там є цинк, мідь, калій, кальцій, залізо, а після аварії на Чорнобильській станцій - ще є стронцій і багато багато інших елементів. Дослідники знають, що при певних хворобах одних елементів є менше, а інших більше. Наприклад, при туберкульозі може бути надлишок кальцію. Знаючи це, можна ставити діагноз шляхом дослідження волосся. І так можна діагностувати багато інших хвороб. Правда, медики ще не навчилися діагностувати за волоссям всі хвороби, але значну кількість їх можна діагностувати.

УЛЮБЛЕНИЙ КОЛІР І ХАРАКТЕР ЛЮДИНИ
1. Кажуть, що якщо придивитися до людини й визначити який колір їй до вподоби, наприклад, колір одягу, галстуків чи автомобіля, то можна визначити характер цієї людини. Чи це так? В чому тут суть?
Це справді так. І це довели психологи. Вони виявили, що кожна людина підсвідомо надає перевагу тому чи іншому кольору, тобто кожна людина має свій улюблений колір. Виявляється, що якщо дізнатися про таку схильність до кольору, то можна орієнтовно визначити деякі риси характеру людини. Наприклад, білий, колір полюбляють честолюбні люди, люди досить чутливі і ранимі. Червоний колір вказує, що людина рішуча, активна і навіть агресивна. Така людина, як кажуть, по трупах піде, аби досягти своєї мети. Хто полюбляє коричневий колір, той завжди намагається бути першим у всіх справах, він нічого не пропустить задля свого збагачення. Улюбленці голубих і синіх кольорів - це мрійники. Вони люблять спокій і часто діють за принципом - моя хата скраю.
Ті, хто вибирають зелений колір - то це люди з міцними нервами і стійким характером. Вони немов випромінюють симпатію і подобаються багатьом навколишнім. Такі люди доброзичливі до навколишніх.
Жовтолюби завжди шукають чогось нового. Вони не спокійні. Вони хочуть перемін, будь-яких перемін, навіть гірших, лиш би не так як було досі.
2. А чи можна дізнатися щось про характер людини, виходячи із її прізвища чи ініціалів?
Ви знаєте, у світі немає нічого випадкового. Весь Всесвіт розвивається за певними законами. Не всі ці закони ще нам відомі. Весь Всесвіт являє собою єдину інформаційну систему. Це означає, що кожна крапка, кожен атом, кожна частина тіла містить інформацію про весь Всесвіт. Проблема в тому, що ми не навчилися розшифровувати цю інформацію. Так само не випадковими є у людини її прізвище, її ініціали, її ім`я. Все це несе велике смислове навантаження, певну інформацію про людину.
Наприклад, за ініціалами людини можна дещо сказати про її характер, бо кожна літера ініціалів щось означає.
Літера
"А" - вказує на силу і владу.
"Б" - про здатність людини до великих почуттів.
"В" - про непостійність, відсутність систематичності.
"Г" - про таємничість.
"Д" - про товариськість, вміння притягувати людей.
"Е" - пошук психологічної рівноваги.
"Є" - про вміття мобілізувати себе, про життєстійкість.
"Ж" - про невпевненість.
"З" - про схильність до сумнівів, про матеріальні труднощі, про невдоволеність.
"І" - про вразливість, напруженість.
"К" - про великі бажання і про нервозність в їх досягненні.
"Л" - про логіку, дріб`язковість й велику винахідливість.
"М" - про працелюбство і педантичність.
"Н" - про велику енергію і творчі амбіції.
"О" - про велику емоційність, таємні хвилювання.
"П" - про скромність, утримання себе і інших на дистанції, а також про одинокість.
"Р" - постійна напруга та сильна емоційність.
"С" - часті депресії, пригніченість й нервозність.
"Т" - безкінцеві пошуки, гоніння за ідеалом.
"У" - про розлади, лякливість, унтуїція.
"Ф" - ніжність, вміння пристосуватися.
"Х" - сексуальні проблеми, нестабільність почутттів.
"Ц" - така людина схильна виливати на зовні всі свої внутрішні переживання.
"Ч" - вірність.
"Ш" - ревнивий характер, безкомпромісність.
"Щ" - бажання помститися, розвинутість інтелектуальних здібностей.
"Ю" - відсутність систаматичності й великі амбіції.
"Я" - інтелігентність й творчі здібності.

СЕКРЕТИ МОЛОДОСТІ
1. Безумовно, що кожен із нас хоче якнайдовше зберегти молодість. Що для цього треба? Якого кодексу дотримуватися?
Це дуже складне запитання. Як сказав давньогрецький філософ Геракліт - все тече все міняється. Так й молодість до пори до часу. Але все ж таки, певний спосіб життя може надовго подовжити молодість тіла і душі.
Що для цього треба? Якщо узагальнити всі надбання різних народів за всі часи існування людства, то виявляється, що для того щоб бути якнайдовше молодим треба:
1. Мало їсти і не переїдати. Особливо не треба вживати алкоголь, не треба палити, не вживати наркотиків.
2. Треба частіше їсти рибу, бо вона має багато поживних речовин і запобігає атеросклерозу. Можна вживати різні кисневі коктейлі всередину.
3. Треба більше пити води, щоб виводити отруйні шлаки із організму.
4. Треба займатися фізкультурою і спортом, щоб тренувати свої м`язи і роботу всіх внутрішніх органів.
5. Треба якомога більше ходити. Хоча б ходити пішки на роботу і з роботи, незалежно від того як далеко ви живете від місця роботи.
6. Треба побільше дихати свіжим повітр`ям, й особливо ходити на прогулянку перед сном.
7. Треба добре висипатися. Тому не треба насилувати себе додивитися якусь телевізійну передачу, якщо хочеться спати. Не треба часами дивитися телевізор.
8. Треба більше сміятися і не втрачати почуття гумору. Не треба занурюватися у важкі спогади, не треба затьмарювати свою голову тяжкими думками, переживаннями.
9. Треба зберігати тонку талію, як чоловікам, так й жінкам. Не треба одягатися у темні кольори. Слід надавати перевагу веселим кольорам вашого одягу. Взуття повинно бути не на дуже високих каблуках, а на низьких.
10. Треба десь під сорок років народити ще одну дитину. Гормональна перебудова і позитивні емоції подовжать вашу молодість.
11. Треба побільше подорожувати і не сидіти вдома. Не треба боятися чогось нового.
12. Треба стати молодою бабусею чи дідусем. Не треба конфліктувати із членами сім`ї.
13. Ну й, врешті решт, треба любити життя і любити людей. Не треба шукати собі ворогів, як кажуть, дутися на людей. Згадайте, як навчав нас Ісус Христос "Люби ворогів своїх". Словом, якщо б людина жила за Заповідями Божими, то, безумовно, вона залишалась би молодою до глибокої старості.
2. А до якого віку людина росте. Можливо, збереження моллодості пов`язане із ростом?
Взагалі то людина не росте рівномірно. Я би сказав, що людина росте якщо можна так виразитися хвилеподібно. Найінтенсивніше росте дитина на перщому році життя. Потім ріст продовжується, але менш інтенсивно. І вже десь у років 12-16 ріст пришвидчується у дівчат. А у хлопців ріст пришвидшується десь у років 14-18. Закінчується ріст у чоловіків приблизно до 25-26 років, а у жінок ріст закінчується десь до 21 року життя. Це якщо так можна сказати руст у довжину. Але різні клітини організму розмножуються і поновлюються. Наприклад, еритроцит в крові старіє за 120 днів, потім гине, і натомісць появляються нові еритроцити. Різні лейкоцити в крові людини живуть від 3-7 днів до 100-200 днів, тривалість життя волос людини 2-4 роки, потім вони міняються. Є такі дані, що приблизно кожні 7 років у людини відновлюється більшість клітин. Таким чином, людина кожні 7 років стає новою, оновленою, омолодженою. У неї навіть міняються погляди і мислення.

ЛІКУВАННЯ МУЗИКОЮ
1. Зараз багато людей, особливо молоді, захоплюються музикою. Як впливає музика на людину? Чи допомагає музика чи шкодить?
Все живе, як відомо, сприймає музику. Вчені в лабораторії посіяли пшеницю і включали їй різну музику. Виявилося, що високочастотні звукові коливання поліпшують проходження соків через стебла і листя рослини. При цьому у рослини поліпшується обмін речовин і поліпшується врожійність. Тварини теж реагують на музику. З давніх давен відомий міф, коли уславлений співець і поет Орфей грав на лірі і цим же утихомирював звірів. Мало того, вчені довели, що коли у корівниках звучить музика, то збільшуються надої молока.
Звичайно, музика може допомагати і музика може шкодити. Залежно яка музика? Одні музикальні твори радують людину, інші - надають їй печалі, суму, одні збуджують, інші заспокоюють, одні - підвищують працездатність, а інші втомлюють. Науковці навіть відмітили, що музика поліпшує ріст волосся. Дуже погано, коли музика звучить голосно і з ранку до ночі. Це шкодить. Отже у всьому повинна бути міра. Несприятливо діє голосна музика, надмірно ритмічна, незмістовна. Вона може привести до дратівливості, головної болі, підвищити кров`яний тиск.
Яку музику слухати? Це залежить від людини, від її смаку. Тому кожній людині слід слухати туку музику, яка їй до душі, до якої вона звикла змалку, яка їй на користь.
Дуже корисною є духовна музика, твори Лисенка, Стеценка, Бортнянського, Баха, Чайковського, Глінки, Рахманінова. Мені, наприклад, подобається церковний спів - літургія Івана Златоустого, твори сім`ї Штраусів, Вальтейфеля. Вони мені допомагають. Але треба пам`ятати, що частіше й корисніше слід слухати тишину.

МЕТЕОЗАЛЕЖНІСТЬ
1. Багато людей своє погане самопочуття пов`язують із зміною погоди. Який тут зв`язок?
Ще з давніх давен відомо, що клімат і погода впливають на людину. Наприклад, ще древньогрецький лікар Гіпократ регулярно проводив метеоролічні спостереження. записував їх і помітив, що навесні й восени загострюється багато хвороб. А грецький лікар Діокл розділив рік на 6 періодів. В кожному такому періоді були свої особливості самопочуття людини й відповідно людям рекомендували міняти свій спосіб життя.
Гете, наприклад, писав, що при високих показниках барометра йому працювалося краще, ніж при низьких показниках барометра. Зараз науковці встановили, що температура, атмосферний тиск, вологість повітря, сонячна радіація, сонячна активність, атмосферна елекрика постійно коливаються. Якщо ці коливання не інтисивні, то організм людини цього не відчуває і не реагує на них. А якщо ці коливання більш виражені, то у людини змінюється самопочуття і настрій. Особливо чутливі до коливань температури, вологості повітря, сонячної радіації, атмосферного тиску люди втомлені і ослаблені. Чутливі також люди, що страждають серцево-судинними недугами, атеросклерозом судин головного мозку, неврозами, хворобами легень і поліартритами.
2. Що можна порадити таким метеочутливим людям?
Якщо людина відчуває зміну погоди, то треба зменшити фізичне навантаження. Треба перестати реагувати на несприятливі емоційні фактори. В цей період не слід кидати того лікування, яке призначив лікар від тої чи іншої хвороби. Можна випити таблетку або 15 крапель валеріани. Це згладить відчуття метеочутливої людини.

ЗАГОРЯННЯ НА СОНЦІ
1. Зараз розквіт літніх відпусток і всі вважають за доцільне якнайкраще загоріти на сонці. Яких принципів треба дотримуватися під час загоряння?
Відомо, що сонячні ванни оздоровлюють і загартовують. Але тут не слід втрачати почуття міри. Найкращий час для сонячних ван для широт України - від 9 до 13 години і від 16 до 18 години. Не можна загоряти натщесерце, тобто на голодний шлунок. На сонце можна вийти через годину-півтора після вживання їжі. Перебуваючи на сонці варто прикрити голову білою шапочкою або косинкою. Щоб ультрафіолетові сонячні промені не спричинили опіку очей, добре якщо надіти темні сонцезахисні окуляри.
2. Для тих, хто ще не загоряв: як розпочинати загоряння?
Звичайно, що чогось єдиного для всіх не можна придумати. Але науково обгрунтованою є така схема загоряння. Перші 2-3 дні варто побути в тіні 15-20 хвилин; 4-5-й дні - побути 15-20 хвилин в тіні, а потім 10-15 хвилин на сонці; 6-7-й дні - побути 15-20 хвилин в тіні і 20-30 хвилин на сонці. І так далі треба довести тривалість перебування на сонці 1-1,5 години. Більше 1-1,5 годин на день перебувати на сонці не рекомендується.
3. Чим загрожує зловживання сонцем?
Насамперед, надмірне сонячне опромінення може спричинити опік шкіри. Зловживання загорянням на сонці виснажує нервову систему, може спричинити головний біль, в`ялість, безсоння.

КИСНЕВИЙ КОКТЕЙЛЬ
1. Деякі лікарі приписують хворим кисневі коктейлі. Від чого вони допомагають?
Кисневі коктейлі мають двояку дію. Однією складовою сприятливого впливу є дія кисню, другою складовою дії - є дія того настою, на якому приготовляють кисневий коктейль. Наприклад, кисень, що потрапляє із коктейлем в шлунково-кишковий тракт поліпшує обмін речовин в організмі, поліпшує функцію печінки, серця, легень, нирок. Тому кисневий коктейль добре допомагає при токсикозах вагітності, при ожирінні, при різних хронічних інтоксикаціях організму, при хронічній серцевій та дихальній недостатності, при печінковій недостатності.
Кисневі коктейлі вживають для попередження передчасного старіння.
2. Як вдома приготовити кисневий коктейль?
Щоб приготовити вдома кисневий коктейль, треба купити в аптеці кисневу подушку заповнену киснем. А в зоологічному магазині треба купити керамічний розпилювач для подавання повітря у акваріуми.
Керамічний розпилювач з`єднують із гумовою трубкою, що відходить від кисневої подушки, і кладуть його на дно півлітрової скляної банки. У банку наливають холодну кип`чену воду і додають до смаку ягідний чи фруктовий сироп або сік. Замість води можна налити в банку настій шипшини, або настій якихось лікарських трав, які приписав лікар. Потім доливають у банку збитий білок із одного куриного яйця. Далі відкриваємо кран кисневої подушки і помірно пропускаємо через всю цю систему кисень. В банці утворюється багато піни, котра містить кисневі пухирці. Цю піну треба їсти ложкою. Вона містить дуже багато кисню, який зцілює. Окрім того, зцілюють й ці настої трав, на основі яких ви робите кисневий коктейль.

ДУША ЛЮДИНИ
1. Чи є у людини душа? Що думає про це медицина?
Скільки існує людство, стільки воно й говорить про душу. Візьмемо Біблію. Там написано, що Господь Бог створив людину, як розумну істоту із свобідною волею і безсмертною душею. Тобто людина складається із тіла і безсмертної душі. В Біблії написано, що душа - це розумний і безсмертний дух, який має образ і подобу Божу. Це означає, що людська душа подібна до Бога. Бо душа - це дух, який має розум і свобідну волю і душа призначена до вічного життя після смерті тіла. Отже, душа ніколи не вмирає. Візьмемо будь-яку пересічну людину. Майже кожна людина час від часу підсвідомо, не помічаючи того, повторює: "душа болить", "душа неспокійна", оцей добродій "великої душі людина", "чужа душа - темниця", "оця людина працює з душою". Ці вирази не спроста вириваються із людини назовні.
Американські дослідники сконструювали надзвичайно точну спеціальну вагу. На цю вагу вони клали багато людей, у момент їх смерті. Вони провели багато дослідів і встановили, що людська душа важить від 2,5 до 6,5 грамів. Інші дослідники у Санкт-Петербурзі розробили зверхчутливі прилади. Ці прилади зафіксували, що в момент смерті людини від тіла людини відділяється такий яйцеподібний, скажем, овоїдний об`єкт. Правда, цей об`єкт не можна побачити очима, але прилади його зафіксували. Це свідчить про те, що в Біблії написано все правильно.

ВНУТРІШНІЙ БІОЛОГІЧНИЙ ГОДИННИК
1. Кажуть, що кожна людина має свій внутрішній біологічний годинник. Що це таке?
Внутрішній біологічний годинник людини - це, по суті, стан організму людини на кожну годину доби. Виявляється, що стан організму людини різний час впродовж доби, але цей стан у кожної людини приблизно повторяється. Тобто організм щодоби функціонує приблизно однаково, тобто як годинник. І тому вчені назвали повтор цих біоритмів організму людини внутрішнім біологічним годинником.
Наприклад, 1 година ночі - більшість людей вже спить. Для них в цей період наступає легка фаза сна і в цю годину людина легко може проснутися. Якраз в цей час організм найбільш чутливий до болю. З 23 до 1 години найбільш вразливий жовчний міхур. Якщо він уражений, то може найбільше дошкуляти і людина прокидається.
2 година. В цей період бульшість органів людини працюють дуже економічно. Організм в цей час знешкоджує найбільше різних шлаків. 3 година. Тіло відпочиває, а фізично людина найбільш виснажена. В цей час у людини найнижчий тиск крові, найповільніший пульс і частота дихання. З 1 до 3 години дають про себе знати хвороби печінки. 4 година. Артеріальний тиск ще низький, мозок працює на мінімальній інтенсивності. Але в цей час у світі помирає найбільше людей. 5 година. Найменше функціонування нирок. Багато людей вже встають о цій годині. З 3 до 5 години найгірше поводять себе хвороби органів дихання. 6 година. Тиск крові підвищується, серцебиття швидшає, кров інтенсивніше пульсує у судинах. Тіло, по суті, прокидається навіть як ми ще хочемо спати. 7 година. Посилюється імунологічний захист організму. Тому якщо ви й потрапили у конфлікт з вірусами та бактеріями, то є шанс їх перемогти. З 5 до 7 години найгірше поводять себе хвороби товстої кишки.
8 година. Тіло відпочило, печінка в основному звільнила наш організм від шлаків і отруйних речовин. В даний час в жодному випадку не можна перевантажувати печінку алкоголем, бо це може їй зашкодити. 9 година. Збільшується психічна активність організму, зменшується чутливість до болю. Серце працює на повну потужність.
З 7 до 9 години найгірше поводять себе хвороби шлунка.
10 година. Активність підвищується. Людина у найкращій формі. 11 година. Психічна активність і серцева діяльність найкращі. Не варто пити о цій годині каву, бо це зменшить працездатність у наступні години. З 9 до 11 години найбільше турбують хвороби селезінки і підшлункової залози. 12 година. Мобілізуються всі сили організму. Не варто вживати їжу о цій годині.
13 година.Печінка відпочиває. Відчувається втома. Потрібен відпочинок. З 11 до 13 години найбільше хондрить серце. 14 година. Крива енергії опускається до мінімума. Всі реакції сповільнюються. 15 година. Знову підвищується тонус. Органи відчуття загострюються. Знову людина входить в норму. З 13 до 15 години проявляються хвороби тонкої кишки. 16 година. Підвищується рівень глюкози в крові. Цей період називають післяобіднім діабетом. 17 година. Продуктивність праці ще висока. Спортсмени тренуються ще з подвійною енергією. З 15 до 17 години - найвразливіший сечовий міхур. 18 година. Знову понижується відчуття фізичного болю. З`являється бажання більше рухатися. Психічна бадьорість поступово знижується. 19 година. Тиск крові підвищується. Психічна стабільність розшатується. Людина легко може посваритися через якусь дріб`язковість. Поганий час для алергіків. Починаються головні болі. З 17 до 19 години найвразливіші нирки. 20 година. Маса тіла в цю пору найбільша. Всі реакції людини швидкі. В цей період найменше дорожно-транспортних пригод. 21 година. Психічний стан нормальний. Загострюється вечірня пам`ять. З 19 до 21 години найбільше дошкуляє перикард, якщо він хворий. 22 година. У крові найбільша кількість лейкоцитів. Температура тіла знижується. 23 година. Тіло готується до відпочинку і до відновлення клітин. Період з 21 до 23 години несприятливий для всіх органів. 24 година. Найбільше сновидіть у цей час. Мозок фільтрує всю інформацію і відбирає те, що він вважає важливим, решту забувається.

НЕПРОФЕСІЙНЕ ЦІЛИТЕЛЬСТВО
1. Як ви думаєте, чому так буває, що дипломовані лікарі інколи лікують, лікують хворого і безуспішно. Потім хворий шукає якихось бабок, цілителів, які, можливо, не мають уявлення про медицину, але вони допомагають цьому хворому, який вже втратив надію?
Це, справді, дуже складне і цікаве запитання. Тут у зціленні такого, здавалось би безнадійного хворого відіграють багато факторів. Я зважусь навести найголовніші. Перше. Це те, що будь-яка хвороба від легкої до крайнє важкої і здавалось би невиліковної хвороби має циклічний, хвилеподібний перебіг. Це означає, що незалежно від лікування клінічна симптоматика спочатку наростає, потім стабілізується, а потім згасає. Після цього все може повторитися заново. А якщо так, то лікування у цілителя може співпасти із спонтанними поліпшенням стану хворого. Друге. Коли випробовують нові ліки, то паралельно із новим препаратом хворим дають "плацебо". Плацебо - це індеферентна речовина, яка зовні й за смаком схожа на лікарство, але не має цілющих властивостей. Так от, виявляється, якщо хворому давати плацебо, наприклад, воду, чи глину, чи який-небудь продукт харчування, то від 33 до 65 % хворих плацебо допомагає. Тоді виникає питання: чи всі ліки лікують? Англійські лікарі довели, що якщо плацебо рекламується, тобто підкріплюється словом лікаря, себто коли лікар дає плацебо і каже, що це нове лікарство, яке добре допомагає, то ефективність лікування зростає до 70 % випадків і більше. Якщо ж якийсь цілитель чи знахар скаже, що він виліковує, то й багатьом хворим допоможе, бо хворі вірять у цілителя. До того ж, ще платять знахарю, що теж пришвидшує одужання.
В цьому ж аспекті треба сказати, що будь-яке сучасне нове лікарство діє не тільки завдяки своєму хімічному складові, але воно діє і психотерапевтичним способом. Тому є багато ліків, які ефективні перші 3-7 років після випуску, себто тоді коли воно нове, модне, коли воно рекламується і коли у це лікарство вірить і лікар, і хворий. Потім ефективність лікарства знижується, оскільки зменшується психотерапевтичний ефект. Так само, доведено, що якщо лікар чи цілитель лікує за принципом "Curatur, ut fiat videatur!", тобто "Лікуй так, щоб була видимість лікування, буцім-то щось робиться!". Отже, якщо робити видимість лікування, то ефективність лікування деяких хвороб може сягти до 100 %. Отже, вже зрозуміло, що я хочу сказати. Я хочу сказати, що багато цілителів, знахарів, екстрасенсів допомагають завдяки психотерапевтичній дії. Я не кажу, що всі так лікують. Безперечно, серед цілителів є обдаровані люди. Єдине, що у них немає медичної освіти. Багато з них справді знають таємниці цілительства і допомагають. І ці знання цілителів наука повинна вивчати, давати їм наукове підгрунтя. Але все ж таки більшість цілителів допомагають психотерапевтичним способом. І так першим фактором, що допомагає цілителю вилікувати хворого є циклічний перебіг хвороби. Другим важелем є психотерапевтичний ефект, а третім важелем є сам хворий. Річ у тому, що організм людини, в тому числі хворої людини, є самовідновлювальною, саморегулювальною і самозцілювальною біологічною системою. Це означає, що хочемо ми цього чи не хочемо, а кожний організм самотушки бореться за своє зцілення. Хворий організм виплескує всі свої резерви, щоб зцілитися. Тому у багатьох хворих наступає самозцілення від певних хвороб незалежно від того чи ми лікуємо хворого чи не лікуємо його. Тому багато позитивних ефектів зцілення хворого непрофесійними цілителями можна приписати самозціленню. Отже, все це разом, безперечно, доводить, що й не дипломовані цілителі теж можуть досягати ефекту лікування. І в них, як і в лікарів є хиби, вади, помилки в лікуванні. Адже лікування - це складний і індивідуальний процес. І, безумовно, правильно записано у Біблії - лікує Бог руками лікаря.


HomeПоиск Про ННЦНовости Наши издания Оригинальные статтьи Нововведения
ПатентыОтчеты о НДР Подготовка кадров Научные форумы
Информация для специалистовИнформация для населенияМедицинские услуги


© Отдел ИКТ
ННЦ ФПА

Отправить E-mail в ННЦ

www.ifp.kiev.ua