Национальный
институт фтизиатрии и пульмонологии
имени Ф.Г. Яновского

Переход на титульную страницуПоиск по сайту

Резолюция, 2010 год

Об институте:

история,

общие положения,

структура,

научная деятельность,

планы НИР,

лечебно-диагностическая работа,

ведущие ученые

Новости:

новинки на сайте

Наши издания:

"Украинский пульмонологический журнал" (УПЖ),
"Украинский химиотерапевтический журнал" (УХЖ),
"Астма и аллергия"

Оригинальные статьи:

оригинальные научные статьи, ранее нигде не публиковавшиеся

Нововведения:

методические рекомендации, информационные письма,
ведомственные инструкции,
нововведения, монографии

Патенты:

патенты и авторские свидетельства института

Отчеты о НИР:

рефераты законченных научно-исследовательских работ

Подготовка кадров:

аспирантура,

клиническая ординатура,
курсы информации и стажировки,

в помощь аспиранту и соискателю

Научные форумы:

резолюции и обращения съездов, конференций, совещаний...

Информация для специалистов:

обзоры литературы, статистическая информация, новое в лечении туберкулеза и неспецифических заболеваний легких...

Информация для населения:

полезная информация о заболеваниях легких, их профилактике и лечении

Асоциация фтизиатров и пульмонологов Украины:

основные задачи и деятельность ассоциации

Резолюція
Науково-практичної конференції
“Актуальні проблеми профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. До 100-річчя з дня народження
професора Олександра Самійловича Мамолата”
(м. Київ, 11 листопада 2010 року)

     Туберкульоз сьогодні залишається однією із найактуальніших проблем в Україні, хоча з 2006 р. наступила стабілізація епідемічних показників з цієї недуги.
     Великий вклад в організацію боротьби з туберкульозом, вивчення його клінічних аспектів вніс професор    Олександр Самійлович Мамолат – видатний український терапевт і фтизіатр, організатор фтизіатрії в Україні, Заслужений діяч науки України, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор, директор Інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г.Яновського упродовж 40 років, завідуючий кафедрою фтизіатрії, громадський діяч, учасник Великої Вітчизняної війни, нагороджений орденами Червоної Зірки, Трудового Червоного Прапору, Жовтневої революції та багатьма медалями. У вересні 2010 р. медична спільнота відзначила 100-річчя від дня народження, а у жовтні цього року – 19-річчя з дня пам’яті професора Олександра Самійловича Мамолата.
     Нині в Україні ситуація із захворюванням на туберкульоз зумовлена численними соціально-економічними та медичними факторами – зниженням рівня життя населення та наявністю значної кількості хворих осіб, що перебувають у місцях позбавлення волі, недостатнім фінансуванням протитуберкульозних заходів, недостатньою кількістю кваліфікованих медичних кадрів, поширенням хіміорезистентного туберкульозу та ВІЛ-інфекції. Вони зумовили низку невирішених проблем, про які йшла мова на конференції.
    Заслухавши і обговоривши доповіді та виступи у обговоренні, учасники науково-практичної конференції «Актуальні проблеми профілактики, діагностики і лікування туберкульозу. До 100-річчя з дня народження професора Олександра Самійловича Мамолата»
пропонують:
      1. Лікарям протитуберкульозних закладів:
       1.1. Посилити активне виявлення і профілактику туберкульозу серед груп ризику, а при наявності додаткового фінансування – серед решту населення.
         1.2. Активізувати санітарно-освітню роботу та соціальну підтримку хворих на туберкульоз.
     2. Міністерству охорони здоров’я України, Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та іншим соціально-небезпечним хворобам:
       2.1. Збільшити контроль за реалізацією Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007 – 2011 роках.
         2.2. Здійснювати координацію реалізації гранту щодо туберкульозу в Україні 9 раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, адаптувавши його з реалізацією Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007 – 2011 роках.
      2.3. Забезпечити безперебійне постачання протитуберкульозних препаратів, що централізовано закуповуються з Державного бюджету.
        2.4. Розробити пропозиції щодо надання протитуберкульозної допомоги населенню України в умовах переходу до страхової медицини.
      3. Міністру охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, начальникам Головних управлінь охорони здоров’я обласних Дніпропетровської та Львівської, Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської, управління охорони здоров’я та курортів Вінницької, управління охорони здоров’я та медицини катастроф Одеської, управлінь охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров’я Севастопольської міських державних адміністрацій, Голові Державного Департаменту України з питань виконання покарань (за згодою):
      3.1. Посилити контроль за виконанням Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007 – 2011 роках, аналогічних регіональних програм та планів, а також гранту щодо туберкульозу в Україні 9 раунду Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.
       3.2. Забезпечити стандартизоване лікування хворих на туберкульоз та надавати соціальну підтримку хворим на амбулаторному етапі лікування.
      3.3. Посилити проведення санітарно-освітньої роботи і пропаганду здорового способу життя серед населення
     4. Комітету з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та іншим соціально-небезпечним хворобам, директору ДУ “Національний інститут фтизіатрії та пульмонології імені Ф.Г. Яновського АМН України” (за згодою):
        4.1. Посилити надання організаційно-методичної допомоги лікувально-профілактичним закладам України з питань туберкульозу.
     5. Всеукраїнському центру контролю за туберкульозом МОЗ України:
      5.1. Посилити організаційно-методичну, аналітично-інформаційну, санітарно-просвітницьку діяльність щодо туберкульозу.
        5.2. Завершити впровадження національного реєстру хворих на туберкульоз.


 


HomeПоиск Про институтНовости Наши издания Оригинальные статтьи Нововведения
ПатентыОтчеты о НДР Подготовка кадров Научные форумы
Информация для специалистовИнформация для населенияМедицинские услуги


© Отдел ИКТ
НИФП

Отправить E-mail в Институт

www.ifp.kiev.ua